Brezilya'nın pembe mini etek sorunu - Mini etekli Brezilyalı olayı - Mini etekli üniversiteli

Brezilya'da mini etek giydiği için bir kız öğrenci özel üniversiteden atıldı.
Bandeirante üniversitesi turizm öğrencisi 22 yaşındaki Geisy Arruda, 22 ekimde derslere pembe mini eteğiyle girince olanlar oldu. Yüzlerce erkek öğrenci, mini eteği protesto için gösteri yaparak kız öğrenciye karşı hakaretamiz sloganlar attı. Kız öğrenci, okuldan imdadına yetişen polisin gözetiminde ayrılabildi.
Olayın üzerinden 15 gün geçtikten sonra üniversite yönetimi, "ahlaksızlık ve akademik itibara saygısızlıktan" kız öğrencinin okulla ilişkisini kestiğini açıkladı.
Eğitim Bakanlığı, duruma tepki gösterdi ve okul yönetiminden bugün açıklama istedi. Bakanlık, mini etekli öğrenciye hakaret edenlere ne gibi cezalar verildiğini sordu.

Kadın haklarından sorumlu bakan Nilcea Freire de, kız öğrenciye reva görülen muamelenin, "ayrımcılık ve hoşgörüsüzlükten başka bir şey olmadığını" belirtti.

Bunlara da Bak

Arjantin'de Ne Yenir, Venezuela Nerede, Brezilya Plajları, Latin Amerika Tarihi, Latin Amerika Edebiyatı, Kolombiya Neresi, Uruguay Dünya Kupası, Ekvador Haritadaki Yeri, Şilili Futbolcular, Peru Burada, Paraguay Nerede, Surinam'da Kimler Yaşar, Falkland Adaları Kime Ait, Bolivya Yerlileri, Güney Georgia ve Güney Sandwich Adaları Nerde... Buenos Aires'deki Türkler, Santiogo Nasıl Bir Şehir, Sao Paulo Sahillerinden Manzaralar, Peru'da İş Yapılır Mı, Bogota'ya Nasıl Gidilir, Karakas Güvenli Bir Şehir Mi, Brezilyalı Kızlar Neden Çok Güzel Oluyor, Uruguay'da Türk Var Mı, Venezuella Devrimi Hakkında Bilgiler, Kolombiyalı Biriyle Evlenmek, Amazonlarda Vahşi Hayat, Arjantin Futbolu'nun Bilinmeyenleri, Maradona Efsanesi, Güney Amerika Aksanıyla İspanyolca, Brezilyalı Mankenker, Perulu Sanatçılar...
Paraguaylı Ünlüler, Uruguay'a Uçakla Nasıl Gidilir, Galapagos Adaları Nereye Baglı, Arjantin'de İş Arayın, Brezilya Zengin Bir lÜke Mi, Brezilya Portekizcesinin Farkları, Kolombiya'dan Ne Alınır Satılır, Ekvador'da En Çok Ne Yetişir, Şili'ye Yerleşmek İçin Gerekenler, Arjantin Şarapları Hakkında Bilgiler, Paraguay'a Kaçan Alman Nazi Subayları, G.Amerika'nın En Büyük Halalimanları.

Güney Amerika Bilgi Arama Kutusu

FALKLAND ADALARI

Resmi Dil: İngilizce
Başkent: Stanley
Nüfusu: 3.060
Para Birimi: Falkland Pound'u

Falkland Adaları Vizesi Başvuru Detayları
Falkland Adaları Konsolosluk Bilgileri

GUYANA

Resmi Dil: İngilizce, Guyana Krolesi, Akawaio, Macushi, Wai-Wai, Arawak, Cariban (bölgesel diller)
Başkent: Georgetown
Nüfusu: 858.870
Para Birimi: Guyana Doları

SURİNAM

Resmi Dil: Flemenkçe, Kabul edilen bolgesel diller: Sranan Tongo, Hintce, Ingilizce, Sarnami, Javanese, Marathi, Bhojpuri, Hakka, Cantonese, Boni, Saramaccan, Paramakan, Ndyuka, Kwinti, Matawai, Cariban, Arawakan Kalina
Başkent: Paramaribo
Nüfusu: 476.000
Para Birimi: Surinam Doları