Arjantinli Papa Francis Hakkında Bilgiler

Yeni seçilen Arjantinli Papa kimdir? Francis Nasıl birisidir?
Tam adı Jorge Mario Bergogli olan yeni Papa, kendine papalık adı olarak Francis ismini seçti.

17 Aralık 1936'da Arjantin'in başkenti Buenos Aires'de doğdu.
İtalyan bir göçmen ailenin 5 çocuğundan biri olarak dünyaya geldi.
Babası bir demir yolu işçisi, annesi ise ev hanımıydı.
Ergenlik yıllarında geçirdiği bir rahatsızlık sonucunda ciğerlerinden büyük bir ameliyat geçirdi.
Buenos Aires Üniversitesinde kimya okudu.
22 Yaşında İsa Tarikatı olarak anılan bir Hıristiyan tarikatı olan Cizvitlere katıldı.
Farklı üniversitelerde felsefe avrupaulkeleri.com eğitimi aldı ve bu dalda diploma sahibi oldı.
Daha sonrada yine Arjantin'in farklı yerlerinde edebiyat ve psikoloji eğitimi aldı ve bu konularda da dersler verdi.
1969'da ilahiyat profesörü oldu.

Lider özelliği sayesinde öne çıkan ve bilgeliği ile büyük saygı duyulan biri olarak katolik dünyasında da gittikçe tanınan biri oldu.
Bu arada Almanca eğitimi alarak bu dil üzerine doktora çalışması yaptı.

Katolik kilisesi tarafından dini adamlık derececi sürekli yükseltildi ve 2001 yılında Papa tarafından Kardinallik verildi. Bu görevi ile birlikte Katolik dünyasında daha aktif avrupaulkeleri.com roller almaya başlayan Francis, Vatikan tarafından özellikle Güney Amerika'da yapılan çalışmalarda ve önemli projelerde görevlendirildi.

Alçak gönüllüğü ile bilinen Francis kardinal olarak kendine tahsis edilen özel ev, araba ve hizmetçileri reddederek kendi halinde küçük bir apartman katında yaşadı ve sadece toplu taşıma araçlarını kullandı.

İnsancıl ve toplumcu bir yaşam anlayışını savunan yeni Papa yıllardır devam eden ötenazi, doğum kontrolü, kürtaj, vahşi kapitalizm, katolik din adamlarının skandalları gibi konulardaki avrupaulkeleri.com açık görüşlülüğü ve diyalogcu biri olarak bilinmektedir.

Papa seçilmeden önce Buenos Aires Başpiskoposluğu görevini yürüten Kardinal Bergoglio kariyerinin tamamını Arjantin'de geçirdi.

Papa Francis Amerika kıtasından seçilen il papa olarak tarihe geçti. 1200 yıldır Avrupa dışından hiç papa çıkmamıştı. Kimsenin favori olarak görmediği bir isimi Francis.

Kaynak: www.Avrupaulkeleri.com

Bunlara da Bak

Arjantin'de Ne Yenir, Venezuela Nerede, Brezilya Plajları, Latin Amerika Tarihi, Latin Amerika Edebiyatı, Kolombiya Neresi, Uruguay Dünya Kupası, Ekvador Haritadaki Yeri, Şilili Futbolcular, Peru Burada, Paraguay Nerede, Surinam'da Kimler Yaşar, Falkland Adaları Kime Ait, Bolivya Yerlileri, Güney Georgia ve Güney Sandwich Adaları Nerde... Buenos Aires'deki Türkler, Santiogo Nasıl Bir Şehir, Sao Paulo Sahillerinden Manzaralar, Peru'da İş Yapılır Mı, Bogota'ya Nasıl Gidilir, Karakas Güvenli Bir Şehir Mi, Brezilyalı Kızlar Neden Çok Güzel Oluyor, Uruguay'da Türk Var Mı, Venezuella Devrimi Hakkında Bilgiler, Kolombiyalı Biriyle Evlenmek, Amazonlarda Vahşi Hayat, Arjantin Futbolu'nun Bilinmeyenleri, Maradona Efsanesi, Güney Amerika Aksanıyla İspanyolca, Brezilyalı Mankenker, Perulu Sanatçılar...
Paraguaylı Ünlüler, Uruguay'a Uçakla Nasıl Gidilir, Galapagos Adaları Nereye Baglı, Arjantin'de İş Arayın, Brezilya Zengin Bir lÜke Mi, Brezilya Portekizcesinin Farkları, Kolombiya'dan Ne Alınır Satılır, Ekvador'da En Çok Ne Yetişir, Şili'ye Yerleşmek İçin Gerekenler, Arjantin Şarapları Hakkında Bilgiler, Paraguay'a Kaçan Alman Nazi Subayları, G.Amerika'nın En Büyük Halalimanları.

Güney Amerika Bilgi Arama Kutusu

FALKLAND ADALARI

Resmi Dil: İngilizce
Başkent: Stanley
Nüfusu: 3.060
Para Birimi: Falkland Pound'u

Falkland Adaları Vizesi Başvuru Detayları
Falkland Adaları Konsolosluk Bilgileri

GUYANA

Resmi Dil: İngilizce, Guyana Krolesi, Akawaio, Macushi, Wai-Wai, Arawak, Cariban (bölgesel diller)
Başkent: Georgetown
Nüfusu: 858.870
Para Birimi: Guyana Doları

SURİNAM

Resmi Dil: Flemenkçe, Kabul edilen bolgesel diller: Sranan Tongo, Hintce, Ingilizce, Sarnami, Javanese, Marathi, Bhojpuri, Hakka, Cantonese, Boni, Saramaccan, Paramakan, Ndyuka, Kwinti, Matawai, Cariban, Arawakan Kalina
Başkent: Paramaribo
Nüfusu: 476.000
Para Birimi: Surinam Doları