Kupa Amerika 2015

Copa America 2015 Hakkında Bilgiler.

Bu turnuvanın asıl adı Güney Amerika Futbol Şampiyonası'dır.
Elemeler diye bir şey olmaz. CONMEBOL (G. Amerika Futbol Federasyonu) üyesi olan bütün ülkeler sampiyonaya katilir (Bunlar: Arjantin, Brezilya, Bolivya, Kolombiya, Paraguay,Peru, Şili, Uruguay, Venezuela ve Ekvador )

Kupa Amerika 2015Bu ülkelerin yanısıra dışardan iki takım daha davet edilir (Genelde Meksika ve ABD) Böylece turnuva 12 takımla oynanır. Şampiyona her 2 yılda bir yapılacak diye karar alınsa da bu süre bir çok denden dolayı sürekli degişmektedir.

Turnuva icin verilen oranlari gormek isterseniz buraya bakabilirsiniz
Copa America 2015 Resmi Sitesi: www.ca2015.com


Kupa Amerika 2015
Şili'de yapılacak. 11 Haziran'da başlayıp 4 Temmuzda bitecek.

A Grubu: Sili, Meksika, Bolivya, Ekvador

B Grubu: Arjantin, Uruguay, Paraguay, Jamaika

C Grubu: Brezilya, Kolombiya, Peru, Venezuela

Gruplarda takımlar birbirleriyle birer kere oynayacaklar ve ilk iki sırada bitiren takimlar üst tura cıkacak. Ike tane en iyi 3. takım da bunlara eklenecek.

Maçların Oynanacagı Stadlar
Takım Kadroları
Turnuvanın Maskotu

Bunlara da Bak

Arjantin'de Ne Yenir, Venezuela Nerede, Brezilya Plajları, Latin Amerika Tarihi, Latin Amerika Edebiyatı, Kolombiya Neresi, Uruguay Dünya Kupası, Ekvador Haritadaki Yeri, Şilili Futbolcular, Peru Burada, Paraguay Nerede, Surinam'da Kimler Yaşar, Falkland Adaları Kime Ait, Bolivya Yerlileri, Güney Georgia ve Güney Sandwich Adaları Nerde... Buenos Aires'deki Türkler, Santiogo Nasıl Bir Şehir, Sao Paulo Sahillerinden Manzaralar, Peru'da İş Yapılır Mı, Bogota'ya Nasıl Gidilir, Karakas Güvenli Bir Şehir Mi, Brezilyalı Kızlar Neden Çok Güzel Oluyor, Uruguay'da Türk Var Mı, Venezuella Devrimi Hakkında Bilgiler, Kolombiyalı Biriyle Evlenmek, Amazonlarda Vahşi Hayat, Arjantin Futbolu'nun Bilinmeyenleri, Maradona Efsanesi, Güney Amerika Aksanıyla İspanyolca, Brezilyalı Mankenker, Perulu Sanatçılar...
Paraguaylı Ünlüler, Uruguay'a Uçakla Nasıl Gidilir, Galapagos Adaları Nereye Baglı, Arjantin'de İş Arayın, Brezilya Zengin Bir lÜke Mi, Brezilya Portekizcesinin Farkları, Kolombiya'dan Ne Alınır Satılır, Ekvador'da En Çok Ne Yetişir, Şili'ye Yerleşmek İçin Gerekenler, Arjantin Şarapları Hakkında Bilgiler, Paraguay'a Kaçan Alman Nazi Subayları, G.Amerika'nın En Büyük Halalimanları.

Güney Amerika Bilgi Arama Kutusu

FALKLAND ADALARI

Resmi Dil: İngilizce
Başkent: Stanley
Nüfusu: 3.060
Para Birimi: Falkland Pound'u

Falkland Adaları Vizesi Başvuru Detayları
Falkland Adaları Konsolosluk Bilgileri

GUYANA

Resmi Dil: İngilizce, Guyana Krolesi, Akawaio, Macushi, Wai-Wai, Arawak, Cariban (bölgesel diller)
Başkent: Georgetown
Nüfusu: 858.870
Para Birimi: Guyana Doları

SURİNAM

Resmi Dil: Flemenkçe, Kabul edilen bolgesel diller: Sranan Tongo, Hintce, Ingilizce, Sarnami, Javanese, Marathi, Bhojpuri, Hakka, Cantonese, Boni, Saramaccan, Paramakan, Ndyuka, Kwinti, Matawai, Cariban, Arawakan Kalina
Başkent: Paramaribo
Nüfusu: 476.000
Para Birimi: Surinam Doları