Latin Amerika'da Hayat Kalitesi En Yüksek Şehirler

Güney Amerika'nın hangi şehirleri yasamak için ideal? Böyle bir sorunun yanıtını arıyorsanız doğru sayfadasınız.

Latin Amerika deyince, oradaki büyük şehirler hayal edildiğinde genelde hep siyasi protestolu eylemler, sorunlu yerler, uyuşturucu çeteleri, askeri darbeler, fakirlik, sokak cinayetleri gibi insanı korkutan şeyler akla gelir. Oysa bu uzak ve sessiz coğrafyada hayat standartları hızla gelişiyor ve degişiyor.

Santiago'dan (Şili) bir görünüm (Foto: Victor San Martin )
Uluslararası hayat standartları araştırmalarında en güvenilir şirketlerden biri olan Mercer.com Latin dünyasının en kaliteli yerlerini belirledi.  Sağlık hizmetleri, kişisel suçlar, alt yapı, egitim ve iş bulma/kurma gibi insanı faktörlerin derecelendirildiği bu listeye g re yaşam kalitesinin en yüksek olduğu kentler:

1 Montevideo (Uruguay)
2 Buenos Aires (Arjantin)
3 Santiago (Şili)
4 Panama City (Panama)
5 Brasília (Brezilya)
6 Monterrey   (Meksika)
7 San José  (Kosta Rika)
8      Guney-Anerika,Blogspot.com (Latina)
8 Asunción  (Paraguay)
9 Rio de Janeiro  (Brezilya)
10 São Paulo  (Brezilya)
11 Mexico City (Meksika)
12 Lima  (Peru)
13 Quito  (Ekvador)
14 Santo Domingo  (Dominik Cumhuriyeti)
15 Bogotá (Kolombiya)

Bunlara da Bak

Arjantin'de Ne Yenir, Venezuela Nerede, Brezilya Plajları, Latin Amerika Tarihi, Latin Amerika Edebiyatı, Kolombiya Neresi, Uruguay Dünya Kupası, Ekvador Haritadaki Yeri, Şilili Futbolcular, Peru Burada, Paraguay Nerede, Surinam'da Kimler Yaşar, Falkland Adaları Kime Ait, Bolivya Yerlileri, Güney Georgia ve Güney Sandwich Adaları Nerde... Buenos Aires'deki Türkler, Santiogo Nasıl Bir Şehir, Sao Paulo Sahillerinden Manzaralar, Peru'da İş Yapılır Mı, Bogota'ya Nasıl Gidilir, Karakas Güvenli Bir Şehir Mi, Brezilyalı Kızlar Neden Çok Güzel Oluyor, Uruguay'da Türk Var Mı, Venezuella Devrimi Hakkında Bilgiler, Kolombiyalı Biriyle Evlenmek, Amazonlarda Vahşi Hayat, Arjantin Futbolu'nun Bilinmeyenleri, Maradona Efsanesi, Güney Amerika Aksanıyla İspanyolca, Brezilyalı Mankenker, Perulu Sanatçılar...
Paraguaylı Ünlüler, Uruguay'a Uçakla Nasıl Gidilir, Galapagos Adaları Nereye Baglı, Arjantin'de İş Arayın, Brezilya Zengin Bir lÜke Mi, Brezilya Portekizcesinin Farkları, Kolombiya'dan Ne Alınır Satılır, Ekvador'da En Çok Ne Yetişir, Şili'ye Yerleşmek İçin Gerekenler, Arjantin Şarapları Hakkında Bilgiler, Paraguay'a Kaçan Alman Nazi Subayları, G.Amerika'nın En Büyük Halalimanları.

Güney Amerika Bilgi Arama Kutusu

FALKLAND ADALARI

Resmi Dil: İngilizce
Başkent: Stanley
Nüfusu: 3.060
Para Birimi: Falkland Pound'u

Falkland Adaları Vizesi Başvuru Detayları
Falkland Adaları Konsolosluk Bilgileri

GUYANA

Resmi Dil: İngilizce, Guyana Krolesi, Akawaio, Macushi, Wai-Wai, Arawak, Cariban (bölgesel diller)
Başkent: Georgetown
Nüfusu: 858.870
Para Birimi: Guyana Doları

SURİNAM

Resmi Dil: Flemenkçe, Kabul edilen bolgesel diller: Sranan Tongo, Hintce, Ingilizce, Sarnami, Javanese, Marathi, Bhojpuri, Hakka, Cantonese, Boni, Saramaccan, Paramakan, Ndyuka, Kwinti, Matawai, Cariban, Arawakan Kalina
Başkent: Paramaribo
Nüfusu: 476.000
Para Birimi: Surinam Doları