Brezilya'nın Milli İçecekleri - Brezilyalılar ne içer?

Brezilya'da en çok ne içilir? 
İste Brezilya'nın alkollu milli içecekleri. Brezilya'ya giderseniz bunları içmeyi unutmayın.

Caju Amigo ( yada Cajuzinho)
Cachaça (şeker kamışından yapılan genellikle kokteyllerde kullanılan bir likor) ile Kaju (bir cesit tropik camfıstıgı) suyunun karışımı oldukça cok sevilen bir içecektir. Guney-amerika.blogspot.com Bazı bölgelerde agıza bir tane Kaju atılır ve yutulmadan çignenirken bir yandan da Caju Amigo icilir.

Caipirinha
Brezilya'nın milli kokteylidir. Cachaça (seker kamışından yapılan bir çesit likör), misket limonu (lime) seker ve kırılmış buz karısımı bir kokteyldir.
"Caipirinha" ismi Brezilya-Portekizcesindeki caipira kelimesinden türetilmiştir. Anlamı "küçük köylü kızı"dır.
Misket limonu ufak parçalara kesilir. Bardağın içinde esmer şeker ile suyunu bırakıncaya kadar ezilir. Üzerine bardağı dolduracak şekilde kırık buzlar koyulur ve uzerine Cachaca ilave edilir. Biraz karıştırılır, tekrar buz eklenir.

Cauim
Tarihi cok eski bir içecektir ve guney-amerika.blogspot.com özellikle yerliler arasında çok daha popülerdir. Amazonların derinliklerindeki yerliler tarafından çok içilir. Manyok bitkisinin köklerinden yapılır ve genellikle tropikal meyve sularıyla tatlandırılır.

Caipirinha

Bunlara da Bak

Arjantin'de Ne Yenir, Venezuela Nerede, Brezilya Plajları, Latin Amerika Tarihi, Latin Amerika Edebiyatı, Kolombiya Neresi, Uruguay Dünya Kupası, Ekvador Haritadaki Yeri, Şilili Futbolcular, Peru Burada, Paraguay Nerede, Surinam'da Kimler Yaşar, Falkland Adaları Kime Ait, Bolivya Yerlileri, Güney Georgia ve Güney Sandwich Adaları Nerde... Buenos Aires'deki Türkler, Santiogo Nasıl Bir Şehir, Sao Paulo Sahillerinden Manzaralar, Peru'da İş Yapılır Mı, Bogota'ya Nasıl Gidilir, Karakas Güvenli Bir Şehir Mi, Brezilyalı Kızlar Neden Çok Güzel Oluyor, Uruguay'da Türk Var Mı, Venezuella Devrimi Hakkında Bilgiler, Kolombiyalı Biriyle Evlenmek, Amazonlarda Vahşi Hayat, Arjantin Futbolu'nun Bilinmeyenleri, Maradona Efsanesi, Güney Amerika Aksanıyla İspanyolca, Brezilyalı Mankenker, Perulu Sanatçılar...
Paraguaylı Ünlüler, Uruguay'a Uçakla Nasıl Gidilir, Galapagos Adaları Nereye Baglı, Arjantin'de İş Arayın, Brezilya Zengin Bir lÜke Mi, Brezilya Portekizcesinin Farkları, Kolombiya'dan Ne Alınır Satılır, Ekvador'da En Çok Ne Yetişir, Şili'ye Yerleşmek İçin Gerekenler, Arjantin Şarapları Hakkında Bilgiler, Paraguay'a Kaçan Alman Nazi Subayları, G.Amerika'nın En Büyük Halalimanları.

Güney Amerika Bilgi Arama Kutusu

FALKLAND ADALARI

Resmi Dil: İngilizce
Başkent: Stanley
Nüfusu: 3.060
Para Birimi: Falkland Pound'u

Falkland Adaları Vizesi Başvuru Detayları
Falkland Adaları Konsolosluk Bilgileri

GUYANA

Resmi Dil: İngilizce, Guyana Krolesi, Akawaio, Macushi, Wai-Wai, Arawak, Cariban (bölgesel diller)
Başkent: Georgetown
Nüfusu: 858.870
Para Birimi: Guyana Doları

SURİNAM

Resmi Dil: Flemenkçe, Kabul edilen bolgesel diller: Sranan Tongo, Hintce, Ingilizce, Sarnami, Javanese, Marathi, Bhojpuri, Hakka, Cantonese, Boni, Saramaccan, Paramakan, Ndyuka, Kwinti, Matawai, Cariban, Arawakan Kalina
Başkent: Paramaribo
Nüfusu: 476.000
Para Birimi: Surinam Doları