Venezüella ile Rusya Amerika'ya Karşı - Rus Silahları Venezüella'da - Chavez ile Putin Anlaşması

Venezüella Rusya ile 2 milyar dolarlık silah anlaşması imzaladı.

Venezüella Devlet Başkanı Hugo Chavez, Rusya'dan 2.2 milyar dolar kredi kullanacaklarını ve bu finansmanın yaklaşık 100 adet tank ve uçaksavar füze sistemi alımında kullanılacağını açıkladı.
Chavez yaptığı açıklamada, yeni silah alımının Venezüella'nın savunma kapasitesini güçlendirmeyi amaçladığını söyledi.

Rusya ile Venezüella arasındaki silah anlaşması, Kolombiya ile Venezüella geriliminin arttığı ve Türkiye'nin ABD'den savunma füzesi almasının gündeme geldiği bir döneme denk geliyor.
Kolombiya, sınırları içindeki bazı üslere Amerikalı askerlerin konuşlandırılmasına izin vermeyi planlıyor. Bu durum komşusu Venezüella ile aralarının açılmasına neden oluyor.

Chavez, Rusya'dan alacakları yeni savunma silahlarıyla birlikte ABD'nin kendilerine saldırmasının artık çok zor olacağını söyledi.
Devletler arası silah ticaretinde yaşanan bu son gelişmeler, Soğuk Savaş günlerini anımsattı.
Bir yandan ABD'nin güneyinde yer alan Venezüella, Rusya'dan kendini ABD tehdidine karşı savunmak için silah alımı yapacağını açıklarken, Washington yönetimi de Kongre’ye İran ile sınır komşusu olan tek NATO ülkesi Türkiye’ye, 7.8 milyar dolar değerinde füzesavar Patriot PAC-3 füze bataryaları ve aksamı satabileceğini bildirdi. Kaynak: Hurriyetim.com.tr

Chavez Kimdir? - Chavez'in Hayatı

Bunlara da Bak

Arjantin'de Ne Yenir, Venezuela Nerede, Brezilya Plajları, Latin Amerika Tarihi, Latin Amerika Edebiyatı, Kolombiya Neresi, Uruguay Dünya Kupası, Ekvador Haritadaki Yeri, Şilili Futbolcular, Peru Burada, Paraguay Nerede, Surinam'da Kimler Yaşar, Falkland Adaları Kime Ait, Bolivya Yerlileri, Güney Georgia ve Güney Sandwich Adaları Nerde... Buenos Aires'deki Türkler, Santiogo Nasıl Bir Şehir, Sao Paulo Sahillerinden Manzaralar, Peru'da İş Yapılır Mı, Bogota'ya Nasıl Gidilir, Karakas Güvenli Bir Şehir Mi, Brezilyalı Kızlar Neden Çok Güzel Oluyor, Uruguay'da Türk Var Mı, Venezuella Devrimi Hakkında Bilgiler, Kolombiyalı Biriyle Evlenmek, Amazonlarda Vahşi Hayat, Arjantin Futbolu'nun Bilinmeyenleri, Maradona Efsanesi, Güney Amerika Aksanıyla İspanyolca, Brezilyalı Mankenker, Perulu Sanatçılar...
Paraguaylı Ünlüler, Uruguay'a Uçakla Nasıl Gidilir, Galapagos Adaları Nereye Baglı, Arjantin'de İş Arayın, Brezilya Zengin Bir lÜke Mi, Brezilya Portekizcesinin Farkları, Kolombiya'dan Ne Alınır Satılır, Ekvador'da En Çok Ne Yetişir, Şili'ye Yerleşmek İçin Gerekenler, Arjantin Şarapları Hakkında Bilgiler, Paraguay'a Kaçan Alman Nazi Subayları, G.Amerika'nın En Büyük Halalimanları.

Güney Amerika Bilgi Arama Kutusu

FALKLAND ADALARI

Resmi Dil: İngilizce
Başkent: Stanley
Nüfusu: 3.060
Para Birimi: Falkland Pound'u

Falkland Adaları Vizesi Başvuru Detayları
Falkland Adaları Konsolosluk Bilgileri

GUYANA

Resmi Dil: İngilizce, Guyana Krolesi, Akawaio, Macushi, Wai-Wai, Arawak, Cariban (bölgesel diller)
Başkent: Georgetown
Nüfusu: 858.870
Para Birimi: Guyana Doları

SURİNAM

Resmi Dil: Flemenkçe, Kabul edilen bolgesel diller: Sranan Tongo, Hintce, Ingilizce, Sarnami, Javanese, Marathi, Bhojpuri, Hakka, Cantonese, Boni, Saramaccan, Paramakan, Ndyuka, Kwinti, Matawai, Cariban, Arawakan Kalina
Başkent: Paramaribo
Nüfusu: 476.000
Para Birimi: Surinam Doları