Brezilya'liların cin fikirleri - Güvercin ve Uzaktan kumandalı helikopter - Mayfa babalarına müthiş hizmet

Brezilya hapishaneleri dünyaca ünlüdür. Uyusturucu mafyası patronları, arazi ve hırsızlık çetesi liderleri gibi baba adamlar bir hapiste bir dışardadır. Bu güçlü kişilerin dışarıyla baglantilarinin kesik olması onlar için en büyük sorundur.. Peki bu sorunu nasil ortadan kaldiriyorlar dersiniz?

işte haberi..
Brezilya'da cezaevine uzaktan kumandalı model helikopterle cep telefonu sokulmak istendiği bildirildi.
Emniyet yetkililerinin açıklamasına göre, önceki gün yüksek güvenlikli Presidente Veceslau cezaevi yakınlarında model helikopterle dolaşan 4 kişi gözaltına alındı.
Üzerlerinden 14 cep telefonu ve şarjörler çıkan şüpheliler, bunları uzaktan kumandalı helikopterle cezaevine sokmak istediklerini, bu iş için 5 bin dolar para aldıklarını itiraf etti.

Sorocaba cezaevinde de 2 ay evvel de mahkumlara cep telefonu taşıyan 2 güvercin yakalanmıştı.

Kaynak: Sabah.com.tr

Bunlara da Bak

Arjantin'de Ne Yenir, Venezuela Nerede, Brezilya Plajları, Latin Amerika Tarihi, Latin Amerika Edebiyatı, Kolombiya Neresi, Uruguay Dünya Kupası, Ekvador Haritadaki Yeri, Şilili Futbolcular, Peru Burada, Paraguay Nerede, Surinam'da Kimler Yaşar, Falkland Adaları Kime Ait, Bolivya Yerlileri, Güney Georgia ve Güney Sandwich Adaları Nerde... Buenos Aires'deki Türkler, Santiogo Nasıl Bir Şehir, Sao Paulo Sahillerinden Manzaralar, Peru'da İş Yapılır Mı, Bogota'ya Nasıl Gidilir, Karakas Güvenli Bir Şehir Mi, Brezilyalı Kızlar Neden Çok Güzel Oluyor, Uruguay'da Türk Var Mı, Venezuella Devrimi Hakkında Bilgiler, Kolombiyalı Biriyle Evlenmek, Amazonlarda Vahşi Hayat, Arjantin Futbolu'nun Bilinmeyenleri, Maradona Efsanesi, Güney Amerika Aksanıyla İspanyolca, Brezilyalı Mankenker, Perulu Sanatçılar...
Paraguaylı Ünlüler, Uruguay'a Uçakla Nasıl Gidilir, Galapagos Adaları Nereye Baglı, Arjantin'de İş Arayın, Brezilya Zengin Bir lÜke Mi, Brezilya Portekizcesinin Farkları, Kolombiya'dan Ne Alınır Satılır, Ekvador'da En Çok Ne Yetişir, Şili'ye Yerleşmek İçin Gerekenler, Arjantin Şarapları Hakkında Bilgiler, Paraguay'a Kaçan Alman Nazi Subayları, G.Amerika'nın En Büyük Halalimanları.

Güney Amerika Bilgi Arama Kutusu

Yeni Eklenen Konular

FALKLAND ADALARI

Resmi Dil: İngilizce
Başkent: Stanley
Nüfusu: 3.060
Para Birimi: Falkland Pound'u

Falkland Adaları Vizesi Başvuru Detayları
Falkland Adaları Konsolosluk Bilgileri

GUYANA

Resmi Dil: İngilizce, Guyana Krolesi, Akawaio, Macushi, Wai-Wai, Arawak, Cariban (bölgesel diller)
Başkent: Georgetown
Nüfusu: 858.870
Para Birimi: Guyana Doları

SURİNAM

Resmi Dil: Flemenkçe, Kabul edilen bolgesel diller: Sranan Tongo, Hintce, Ingilizce, Sarnami, Javanese, Marathi, Bhojpuri, Hakka, Cantonese, Boni, Saramaccan, Paramakan, Ndyuka, Kwinti, Matawai, Cariban, Arawakan Kalina
Başkent: Paramaribo
Nüfusu: 476.000
Para Birimi: Surinam Doları