Amazon Yerlileri - Modern İnsanla İlk Karşılaşma Anları

Amazon Ormanları'nın Peru kısmında yaşayan ve bugüne kadar modern insan ile hiç bir iletişime geçmemiş bir gurup yerli yaşam alanlarının yasadışı keresteciler ve uyuşturucu çeteleri tarafından yok edilmesi ve bunların getirdigi hastalıklardan dolayı bir çok kayıp vermeleri sonunucunda Brezilya sınırında ieri girerek yardim istediler. Brezilya Kızılderili Kurumu (FUNAI) üyeleri ile ilk kez temasa geçen yerlilerin görrüntüleri ve sesleri de ilk defa kaydedilmiş oldu.

Çin'de en çok kullanılan soyadları

Amazonlar (örzellikle Brezilya-Peru sınır hattı) guney-amerika.blogspot.com dünya uzerinde henuz iletişime geçilmemiş en çok kabilenin yaşadıgı yerdir. Bu bolgede yaklaşık 77 kabile oldugunu tahmin ediliyor.

Belki de bundan böryle bu tur gorüntüler asla elde edilemeyecek. Amazonlar her gecen gün talan edilmeye, yerli insanların ve dogal yaşamın tüm can damarları tahrip edilmeye devem ediliyor. O yüzden buradaki görrüntüleri iyi izleyin. Ileri de çocuklarınıza, torunlarınıza anlatabilirsiniz.

Bunlara da Bak

Arjantin'de Ne Yenir, Venezuela Nerede, Brezilya Plajları, Latin Amerika Tarihi, Latin Amerika Edebiyatı, Kolombiya Neresi, Uruguay Dünya Kupası, Ekvador Haritadaki Yeri, Şilili Futbolcular, Peru Burada, Paraguay Nerede, Surinam'da Kimler Yaşar, Falkland Adaları Kime Ait, Bolivya Yerlileri, Güney Georgia ve Güney Sandwich Adaları Nerde... Buenos Aires'deki Türkler, Santiogo Nasıl Bir Şehir, Sao Paulo Sahillerinden Manzaralar, Peru'da İş Yapılır Mı, Bogota'ya Nasıl Gidilir, Karakas Güvenli Bir Şehir Mi, Brezilyalı Kızlar Neden Çok Güzel Oluyor, Uruguay'da Türk Var Mı, Venezuella Devrimi Hakkında Bilgiler, Kolombiyalı Biriyle Evlenmek, Amazonlarda Vahşi Hayat, Arjantin Futbolu'nun Bilinmeyenleri, Maradona Efsanesi, Güney Amerika Aksanıyla İspanyolca, Brezilyalı Mankenker, Perulu Sanatçılar...
Paraguaylı Ünlüler, Uruguay'a Uçakla Nasıl Gidilir, Galapagos Adaları Nereye Baglı, Arjantin'de İş Arayın, Brezilya Zengin Bir lÜke Mi, Brezilya Portekizcesinin Farkları, Kolombiya'dan Ne Alınır Satılır, Ekvador'da En Çok Ne Yetişir, Şili'ye Yerleşmek İçin Gerekenler, Arjantin Şarapları Hakkında Bilgiler, Paraguay'a Kaçan Alman Nazi Subayları, G.Amerika'nın En Büyük Halalimanları.

Güney Amerika Bilgi Arama Kutusu

FALKLAND ADALARI

Resmi Dil: İngilizce
Başkent: Stanley
Nüfusu: 3.060
Para Birimi: Falkland Pound'u

Falkland Adaları Vizesi Başvuru Detayları
Falkland Adaları Konsolosluk Bilgileri

GUYANA

Resmi Dil: İngilizce, Guyana Krolesi, Akawaio, Macushi, Wai-Wai, Arawak, Cariban (bölgesel diller)
Başkent: Georgetown
Nüfusu: 858.870
Para Birimi: Guyana Doları

SURİNAM

Resmi Dil: Flemenkçe, Kabul edilen bolgesel diller: Sranan Tongo, Hintce, Ingilizce, Sarnami, Javanese, Marathi, Bhojpuri, Hakka, Cantonese, Boni, Saramaccan, Paramakan, Ndyuka, Kwinti, Matawai, Cariban, Arawakan Kalina
Başkent: Paramaribo
Nüfusu: 476.000
Para Birimi: Surinam Doları