Türk Hava Yolları Güney Amerika - THY Latin Amerika

Türk Hava Yolları(THY), Avrupa, Kuzey Amerika, Uzakdoğu, Ortadoğu ve Afrika pazarlarının ardından şimdi de Güney Amerika pazarına da yoğunlaşmaya hazırlanıyor. Şu anda Güney Amerika’da sadece Brezilya’ya doğrudan seferi bulunan THY, Brezilya ve Arjantin başta olmak üzere Güney Amerika’da 40’dan fazla noktaya bilet satabilecek.

Güney Amerika kıtasının en büyük özel havayolu şirketlerinden Brezilya merkezli TAM Havayollarının THY’nin de etkin bir üyesi olduğu Star Alliance ittifakına girmesiyle Türkiye ile Latin ülkeleri arasındaki yolcu trafiğinin daha da artması bekleniyor. THY yolcuları, TAM Havayolları ile yapılan kod paylaşım anlaşması gereği, başka uçuşlardan kazandıkları bedava uçuş millerini isterlerse Güney Amerika’ya yapacakları iş ve turistik amaçlı ziyaretlerinde de kullanabilecekler. THY yolcuları, Maya ve İnka gibi uygarlıklara ev sahipliği yapmış olan bölgelerin yanı sıra Patagonya gibi dünya turizminde önemli merkezlere yolculukta da uçuş millerini kullanabilecekler.

“GÜNEY AMERİKA İLE TRAFİK ARTACAK”


THY Genel Müdürü Temel Kotil, şu anda THY’nin sadece Brezilya’nın Sao Paulo şehrine direkt uçuşu bulunduğunu belirterek “TAM Havayollarının da Star Alliance’a katılmasıyla karşılıklı olarak Latin ülkeleri ile Türkiye arasındaki yolcu trafiğinin daha da artmasını bekliyoruz. TAM bizim yolcularımızın Güney Amerika’daki dağıtımını yaparken, biz de THY olarak onların uçuşunun olmadığı birçok dünya ülkesine TAM’ın transit yolcularına hizmet vereceğiz, dünyanın birçok noktasına dağıtımını yapacağız. Bu nedenle önümüzdeki dönemde Brezilya başta olmak üzere Güney Amerika kıtasından Türkiye’ye yönelik önemli bir yolcu akımı bekliyoruz. THY’nin hub’ı olarak İstanbul’un Güney Amerikalı yolcuların aynı zamanda dünyanın başka ülkelerine yönelik transit uçuşlarında giderek önemi de artacak” dedi.

TAM Havayolları’nın Star Alliance’a katılması dolayısıyla Sao Paulo’da düzenlenen törende görüştüğümüz Temel Kotil, THY’nin Güney Amerika’ya doğrudan uçtuğu merkezlerin sayısının artması yönünde planları da bulunduğuna işaret ederek “TAM’ın katılmasıyla Star Alliance içindeki sinerji daha da artacak. Bir anlamda TAM Güney Amerika’daki temsilcisi olurken biz de onların uçmadığı noktalarda TAM’ın temsilcisi olacağız. Özellikle Güney Amerika için bu sinerjinin daha da artacağını düşünüyoruz. Star Alliance yeni pazarlara girme hazırlığı içinde. En doğru zamanda Star Alliance’a girmekle çok doğru bir verdiğimize inanıyorum” diye konuştu.
Kaynak: Hurriyetim.com.tr

Bunlara da Bak

Arjantin'de Ne Yenir, Venezuela Nerede, Brezilya Plajları, Latin Amerika Tarihi, Latin Amerika Edebiyatı, Kolombiya Neresi, Uruguay Dünya Kupası, Ekvador Haritadaki Yeri, Şilili Futbolcular, Peru Burada, Paraguay Nerede, Surinam'da Kimler Yaşar, Falkland Adaları Kime Ait, Bolivya Yerlileri, Güney Georgia ve Güney Sandwich Adaları Nerde... Buenos Aires'deki Türkler, Santiogo Nasıl Bir Şehir, Sao Paulo Sahillerinden Manzaralar, Peru'da İş Yapılır Mı, Bogota'ya Nasıl Gidilir, Karakas Güvenli Bir Şehir Mi, Brezilyalı Kızlar Neden Çok Güzel Oluyor, Uruguay'da Türk Var Mı, Venezuella Devrimi Hakkında Bilgiler, Kolombiyalı Biriyle Evlenmek, Amazonlarda Vahşi Hayat, Arjantin Futbolu'nun Bilinmeyenleri, Maradona Efsanesi, Güney Amerika Aksanıyla İspanyolca, Brezilyalı Mankenker, Perulu Sanatçılar...
Paraguaylı Ünlüler, Uruguay'a Uçakla Nasıl Gidilir, Galapagos Adaları Nereye Baglı, Arjantin'de İş Arayın, Brezilya Zengin Bir lÜke Mi, Brezilya Portekizcesinin Farkları, Kolombiya'dan Ne Alınır Satılır, Ekvador'da En Çok Ne Yetişir, Şili'ye Yerleşmek İçin Gerekenler, Arjantin Şarapları Hakkında Bilgiler, Paraguay'a Kaçan Alman Nazi Subayları, G.Amerika'nın En Büyük Halalimanları.

Güney Amerika Bilgi Arama Kutusu

FALKLAND ADALARI

Resmi Dil: İngilizce
Başkent: Stanley
Nüfusu: 3.060
Para Birimi: Falkland Pound'u

Falkland Adaları Vizesi Başvuru Detayları
Falkland Adaları Konsolosluk Bilgileri

GUYANA

Resmi Dil: İngilizce, Guyana Krolesi, Akawaio, Macushi, Wai-Wai, Arawak, Cariban (bölgesel diller)
Başkent: Georgetown
Nüfusu: 858.870
Para Birimi: Guyana Doları

SURİNAM

Resmi Dil: Flemenkçe, Kabul edilen bolgesel diller: Sranan Tongo, Hintce, Ingilizce, Sarnami, Javanese, Marathi, Bhojpuri, Hakka, Cantonese, Boni, Saramaccan, Paramakan, Ndyuka, Kwinti, Matawai, Cariban, Arawakan Kalina
Başkent: Paramaribo
Nüfusu: 476.000
Para Birimi: Surinam Doları