Arjantinli işadamları ve Paraguaylı işadamları - Dünya Dış Ticaret Köprüsü - Arjantinli ve Paraguaylı işkadınları Kahramanmaraş ziyareti

TUSKON tarafından organize edilen “Dünya Dış Ticaret Köprüsü” organizasyona katılan Arjantin ve Paraguaylı işadamları Kahramanmaraş'ı ziyaret etti.
Kentte onurlarına verilen kahvaltıya katılan Arjantin ve Paraguaylı işadamları, burada Kahramanmaraş Lider İşadamları Derneği (KALİDA) üyesi işadamlarıyla bir araya geldi.

Arjantin ve Paraguay'dan gele misafirlerini Kahramanmaraş'ta misafir etmekten dolayı çok mutlu olduklarını söyleyen KALİDA Yönetim Kurulu Üyesi Ali
Çiçekçi, TUSKON'un organizasyonuyla düzenlenen Dünya Dış Ticaret Köprüsü'nün önemine değindi.
Bu kapsamda şehre gelen Arjantin ve Paraguaylı iş adamı ve iş kadınlarıyla ticaret konusunda da görüşmeler yapacaklarını söyleyen Çiçekçi, böylece şehri de tanıtmış olacaklarını belirtti.

Tarımdan inşaat sektörüne kadar bir çok alanda faaliyet gösteren yabancı işadamı ve iş kadınları da yaptıkları konuşmalarda Türkiye'de gördükleri ilgiden çok etkilendiklerini söylediler.

Tekrar gelmek istediklerini ve iş bağlantılarında bulunmak istediklerini söyleyen işadamı ve iş kadınları, Türk işadamlarını da kendi ülkelerine davet etti. Kahramanmaraş'a gelen Liliana Nunez, Dünya Dış Ticaret Köprüsü sayesinde imkanları görmenin kendilerini mutlu ettiğini kaydederek, ortak iş yapmak için her zaman hazır olduklarını söyledi.

Gladys Torres isimli iş kadını da Türkiye'den çok etkilendiklerini dile getirdi. Paplo Leonardo Marcilio isimli işadamı da Türkiye'nin geliştiğini gördüklerini bunun da kendilerine örnek olduğunu vurguladı.
Kahramanmaraş'taki misafirperverlikten dolayı da mutlu olduklarını ifade eden Marcilio, ortak yatırımlar yapmak için her zaman hazır olduklarını ifade etti. Arjantin ve Paraguay'dan gelen ekip daha sonra Kahramanmaraş Valisi M. Niyazi Tanılır'ı makamında ziyaret etti.

Kaynak: Hürriyet Gazetesi

Bunlara da Bak

Arjantin'de Ne Yenir, Venezuela Nerede, Brezilya Plajları, Latin Amerika Tarihi, Latin Amerika Edebiyatı, Kolombiya Neresi, Uruguay Dünya Kupası, Ekvador Haritadaki Yeri, Şilili Futbolcular, Peru Burada, Paraguay Nerede, Surinam'da Kimler Yaşar, Falkland Adaları Kime Ait, Bolivya Yerlileri, Güney Georgia ve Güney Sandwich Adaları Nerde... Buenos Aires'deki Türkler, Santiogo Nasıl Bir Şehir, Sao Paulo Sahillerinden Manzaralar, Peru'da İş Yapılır Mı, Bogota'ya Nasıl Gidilir, Karakas Güvenli Bir Şehir Mi, Brezilyalı Kızlar Neden Çok Güzel Oluyor, Uruguay'da Türk Var Mı, Venezuella Devrimi Hakkında Bilgiler, Kolombiyalı Biriyle Evlenmek, Amazonlarda Vahşi Hayat, Arjantin Futbolu'nun Bilinmeyenleri, Maradona Efsanesi, Güney Amerika Aksanıyla İspanyolca, Brezilyalı Mankenker, Perulu Sanatçılar...
Paraguaylı Ünlüler, Uruguay'a Uçakla Nasıl Gidilir, Galapagos Adaları Nereye Baglı, Arjantin'de İş Arayın, Brezilya Zengin Bir lÜke Mi, Brezilya Portekizcesinin Farkları, Kolombiya'dan Ne Alınır Satılır, Ekvador'da En Çok Ne Yetişir, Şili'ye Yerleşmek İçin Gerekenler, Arjantin Şarapları Hakkında Bilgiler, Paraguay'a Kaçan Alman Nazi Subayları, G.Amerika'nın En Büyük Halalimanları.

Güney Amerika Bilgi Arama Kutusu

FALKLAND ADALARI

Resmi Dil: İngilizce
Başkent: Stanley
Nüfusu: 3.060
Para Birimi: Falkland Pound'u

Falkland Adaları Vizesi Başvuru Detayları
Falkland Adaları Konsolosluk Bilgileri

GUYANA

Resmi Dil: İngilizce, Guyana Krolesi, Akawaio, Macushi, Wai-Wai, Arawak, Cariban (bölgesel diller)
Başkent: Georgetown
Nüfusu: 858.870
Para Birimi: Guyana Doları

SURİNAM

Resmi Dil: Flemenkçe, Kabul edilen bolgesel diller: Sranan Tongo, Hintce, Ingilizce, Sarnami, Javanese, Marathi, Bhojpuri, Hakka, Cantonese, Boni, Saramaccan, Paramakan, Ndyuka, Kwinti, Matawai, Cariban, Arawakan Kalina
Başkent: Paramaribo
Nüfusu: 476.000
Para Birimi: Surinam Doları