Meksika vizesi için istenen belgeler - Meksika vize belgeleri - Meksika vize Formu - Meksika vizesi başvuruları

Meksika'ya gezi amaçlı, yani Turist larak gitmek isteyenler vize almak zorundadır.

Vize için istenecek olan belgeler şunlar:

-Minimum 6 (altı) ay geçerli pasaport.

- Geçerli pasaport sayfalarının fotokopisi.(Sadece kişisel bilgileri içeren sayfalar,pasaport onay ve uzatma sayfaları, geçerliliği olan yabancı ülke vizelerinin sayfaları) Fotokopiler A4 sayfa boyutunda olmalıdır.

- Resim ve imzalı Vize Başvuru Formu.(Detaylı olarak doldurulmamış veya eksik bilgiler içeren formlar kabul edilmeyecektir.)

- Son altı ay içersinde çekilmiş ,mavi fon ve pasaport boyutunda vesikalık 2 adet fotoğraf. (Farklı boyut ve fondaki resimler kabul edilmeyecektir)

- Şirketin resmi evrakları ve maaş bordrosu.Belgelerin tümü antetli kağıda ve şirket sahibi tarafından onaylanmış olmalıdır .

- Çalıştığınız şirketin veya kendi şirketinizin güncellenmiş faaliyet belgesi.

- SSK , Bağkur veya Özel Sigorta belgeleriniz.

- Banka hesabınızı kanıtlayan referans mektubu, işleyen hesap cüzdanı (Aslı veya kopyası).

- Size ait tapu.

- Seyahati finanse edecek kişiye ait noter tastikli mektup ve finansörün kişisel belgeleri.Belgelerinizin eksiksiz olması vizenizi alacağınız garantisini TAŞIMAMAKTADIR.

Vize formu ve diger detayları şuradan en ince ayrıntısına kadar bulabilirsiniz: Meksika Büyükelçiliği'nin internet sitesi Vize sayfası


Aşağıdaki sayfalarda diger adres ve bilgilere ulaşabilirsiniz


Meksika Hakkinda Bilinmesi Gerekenler
İş için gideceksiniz bu sayfaya bakınız
Meksika Büyükelçiliği, Ankara
Fahri Konsolosluğu, İstanbul
Fahri Konsolosluğu, İzmir

Bunlara da Bak

Arjantin'de Ne Yenir, Venezuela Nerede, Brezilya Plajları, Latin Amerika Tarihi, Latin Amerika Edebiyatı, Kolombiya Neresi, Uruguay Dünya Kupası, Ekvador Haritadaki Yeri, Şilili Futbolcular, Peru Burada, Paraguay Nerede, Surinam'da Kimler Yaşar, Falkland Adaları Kime Ait, Bolivya Yerlileri, Güney Georgia ve Güney Sandwich Adaları Nerde... Buenos Aires'deki Türkler, Santiogo Nasıl Bir Şehir, Sao Paulo Sahillerinden Manzaralar, Peru'da İş Yapılır Mı, Bogota'ya Nasıl Gidilir, Karakas Güvenli Bir Şehir Mi, Brezilyalı Kızlar Neden Çok Güzel Oluyor, Uruguay'da Türk Var Mı, Venezuella Devrimi Hakkında Bilgiler, Kolombiyalı Biriyle Evlenmek, Amazonlarda Vahşi Hayat, Arjantin Futbolu'nun Bilinmeyenleri, Maradona Efsanesi, Güney Amerika Aksanıyla İspanyolca, Brezilyalı Mankenker, Perulu Sanatçılar...
Paraguaylı Ünlüler, Uruguay'a Uçakla Nasıl Gidilir, Galapagos Adaları Nereye Baglı, Arjantin'de İş Arayın, Brezilya Zengin Bir lÜke Mi, Brezilya Portekizcesinin Farkları, Kolombiya'dan Ne Alınır Satılır, Ekvador'da En Çok Ne Yetişir, Şili'ye Yerleşmek İçin Gerekenler, Arjantin Şarapları Hakkında Bilgiler, Paraguay'a Kaçan Alman Nazi Subayları, G.Amerika'nın En Büyük Halalimanları.

Güney Amerika Bilgi Arama Kutusu

Yeni Eklenen Konular

FALKLAND ADALARI

Resmi Dil: İngilizce
Başkent: Stanley
Nüfusu: 3.060
Para Birimi: Falkland Pound'u

Falkland Adaları Vizesi Başvuru Detayları
Falkland Adaları Konsolosluk Bilgileri

GUYANA

Resmi Dil: İngilizce, Guyana Krolesi, Akawaio, Macushi, Wai-Wai, Arawak, Cariban (bölgesel diller)
Başkent: Georgetown
Nüfusu: 858.870
Para Birimi: Guyana Doları

SURİNAM

Resmi Dil: Flemenkçe, Kabul edilen bolgesel diller: Sranan Tongo, Hintce, Ingilizce, Sarnami, Javanese, Marathi, Bhojpuri, Hakka, Cantonese, Boni, Saramaccan, Paramakan, Ndyuka, Kwinti, Matawai, Cariban, Arawakan Kalina
Başkent: Paramaribo
Nüfusu: 476.000
Para Birimi: Surinam Doları